NK Croatia Bietigheim qualifiziert sich für Deutsche Meisterschaft in Nürnberg

Von links: Alen Lehečka, Vjeran Galović, Tobias Dlabal, Matteo Mihaljević, Mihael Sabljo, Mihael Zorko, Raffaele Cervone, liegend: Stipe Rodin

Die Vorrunde konnten  unsere Mannen souverän als Tabellenführer abschließen. Danach ging es in der Zwischenrunde weiter. Das erste Zwischenrundenspiel konnte Croatia mit 3:0 für sich entscheiden. Im Zweiten unterlagen wir 30 Sekunden vor Schluss mit 1:0 gegen den Bezirksligist Croatia Stuttgart, die später im Finale dem KSV Blau-Weiß Tomislav Heilbronn, im 9 Meterschießen unterlagen. Im Spiel um den Dritten Platz konnten wir uns gegen Croatia Sindelfingen mit 1:0 durchsetzen. Zudem erhielt Mihael Sabljo die Auszeichnung zum besten Torwart des Turniers.

Damit hat sich NK Croatia Bietigheim für die Ende Juni 2016 stattfindende Deutsche Meisterschaft kroatischer Mannschaften qualifiziert.

Alen Leheča                                                                  Mihael Sabljo

NK Croatia Bietigheim kvalificirana za njemačko prvenstvo u Nürnbergu

U nedelju 17.01.2016 Croatia Bietigheim bila je gost na kvalifkacijskom nogometnom turniru u dvorani UHNK  BW-a u Villingen-Schwenningenu. Zbog opasnosti povreda, trener Sabljo doputovao je sa smanjenim kadrom. Igralo se 4 + golman na rukometne golove, iz tog razloga se Sabljo odlučio na to da sam stane između stativa. Ta odluka nije bila loša kako se na kasnije ispostavilo. Predkolo su naši momci okončali sa maksimalnim učinkom na prvom mjestu ljestvice. U drugom krugu pobijeđen je Hajduk Villingen u prvoj utakmici rezultatom od 3:0. U drugom i odlučnom meču protiv Bezirksligaša Croatia Stuttgart propustio se 30 Sekunda prije kraja ulazak u finale i izgubilo se 1:0. U malom finalu Croatia Bietigheima bila je bolj od Croatie Sindelfingena i odsigurala 3. mjesto rezultatom 1:0. S time su se „dečki“ kvalificirali za prvenstvo iseljeničkih hrvatskih klubavo njemačke. U finalu je KSV Blau-Weiß Tomislav Heilbronn bio bolji od Croatie Stuttgart u izvođenju penala i osvojio turnir.  Među ostolam trener Mihael Sabljo proglašen je najboljim golmanom turnira.