Croatia Bietigheim verliert Spitzenspiel

der NK Croatia Bietigheim unterliegt zu Hause gegen den Mitfavoriten FV Kirchheim mit 2:1. Diese Tatsache entpuppt sich, nach der schweren Verletzung von Abwehrrecke Jerome Wahl jedoch als zweitrangig. Erst aber zum sportlichen. In der 6. Minute ging Croatia durch Stipe Rodin in Führung. Einen Freistoss von rechts konnte der Kirchheimer Torwart nur abklatschen und Stipe Rodin trifft aus 12 Metern. Ebenso erging es Croatia keeper Athanasios Papakostantinou 3 Minute später und Kirchheim gleicht aus zum 1:1. In der 11. Minute dann die Situation die den Zuschauern einen eiskalten Schauer über den Rücken laufen ließ. In einem Zweikampf nahe der Seitenauslinie hörten die umstehenden ein lautes Knacken, als ob man trockenes Holz zerbricht. Jerome Wahl blieb auf dem Grün liegen. Man rief sofort den Krankenwagen der auch mit Notarzt schnell da war. Ein dickes Lob an die Rettungskräfte. Jerome wurde gleich eine Infusion gesetzt und er bekam schmerzstillende Mittel. Die Diagnose Schien- und Wadenbeinbruch. Wir wünsche Jerome auf diesem Wege gute Besserung. Nach ca. einer halben Stunde konnte das Spiel dann fortgesetzt werden. Croatia allerdings, sichtlich geschockt fand nicht mehr ins Spiel. In der 53. Minute fiel dann der 2:1 Siegtreffer für den FV Kirchheim. Damit gewinnt der Verfolger Kirchheim, verdient aufgrund der agileren Spielweise, das Spitzenspiel und verkürzt den Abstand zum Tabellenführer Croatia auf 2 Punkte.

Miro Korenic1703202

STRAŠNA OZLJEDA ZASJENILA DERBI Vođa obrane Croatie Bietighem slomio nogu

Želimo mu brz oporavak!

U derbiju kola vodeća Croatia iz Bietigheima ugostila je prvog pratitelja FV Kirchheim. Kirchheim je došao s dobrom statistikom iz zadnjih osam utakmica koje su sve pobijedili.

Utakmica je za Croatiu počela očekivano. Već u 6. minuti Croatia Bietigheim dolazi u vodstvo. Slobodnjak Cervonea s desne strane gostujući vratar može samo odbiti, a na to nalijeće Stipe Rodin i pogađa s 12 metara za vodstvo. Ali već 3 minute kasnije isto tako prolazi Croatijin vratar i Kirchheim poravnava.

U 11. minuti ključni događaj derbija. U jednom duelu vođa Croatijine obrane Jerome Wahl ostaje ležati na travnjaku. Zna se, ako taj traži pomoć onda nešto nije u redu. A gledateljima sa strane sledila se krv u žilama kada su čuli zvuk kao da puca suho drvo. Odmah je pozvana hitna pomoć koja je u najkraćem roku bila na terenu. Još na igralištu Jerome je stavljen pod infuziju i dana mu je narkoza, kako bi ga uopće mogli transportirati. Dijagnoza je prijelom cjevanice i fibule. Još istu večer Jerome je bio operiran, a ishod operacije još ne znamo.

Ovim putem svi iz kluba, vjerni navijači i portal CroExpress žele Jeromu sretan i brz oporavak.

Nakon ove akcije nogomet pada u drugi plan. Gledatelji govore samo o jednom – kako je Jeromeu? Igrači Croatie na igralištu su kao paralizirani, očito mislima nisu bili više prisutni. I tako je došlo kako je moralo doći. U 53.’ slobodan udarac s lijeve strane. Na ubačaj utrčava gostujući igrač i s 5 metara spušta loptu kraj nemoćnog Papakonstantinoua, 2:1 za Kirchheim.

Nakon toga malo su se trgnuli igrači Croatie i stisnuli protivnika na nekih 25 metara od gola, ali pogotka više nije bilo. Tako je najuporniji pratitelj došao na samo 2 boda zaostatka i nadat će se još kojem kiksu naših miljenika, ne bi li pretekli Croatiu u utrci za osvajanje prvenstva.

Kao i uvijek u klubu se zahvaljuju publici na mnogobrojnoj podršci.