Croatia Bietigheim dreht nach der Pause den Spieß noch um

Ince schockt den NK Croatia
Der Spitzenreiter NK Croatia Bietigheim rang den TSV Enz¬weihingen in der zweiten Halbzeit noch nieder und gewann knapp mit 2:1. Croatia begann wie immer. Mit frühem Pressing wollte das Team den Gegner zu Fehlern zwingen. Dies gelang anfangs auch ziemlich gut, und Bietigheim hatte durchaus seine Chancen, versäumte es aber, etwas Zählbares herauszuschlagen. Dies rächte sich in der 38. Minute, als Alperen Ince nach einem Abwehrfehler der Kroaten freistehend aus kurzer Entfernung zum 0:1 für Enzweihingen einschob. In der zweiten Hälfte wurde das Spiel von Croatia besser, doch der TSV blieb gefährlich. Mit einem Doppelpack in der 73. und 85. Minute drehte Can Kaya den Spieß noch um. Das Siegtor resultierte aus einem sehenswerten 20-Meter-Freistoß. Somit kam der NK Croatia doch noch zu den ersehnten drei Punkten im Titelrennen.
Miro Korenic

DRAMATIČNO U BIETIGHEIMU Can Kaya donio preokret za pobjedu u zadnjim minutama
Teška utakmica na domaćem terenu.

Croatia Bietigheim – TSV Enzweihingen 2:1
Gledatelja: 120
Sudac: Hüseyin Cakal
Croatia Bietigheim je i nakon 19 kola vodeća momčad Kreislige A3. Ove nedjelje savladan je neugodni TSV Enzweihingen.
Ovu je utakmicu Croatia počela kao i obično. Ranim presingom protivnika prisilila je na greške. Tako su si domaći stvorili nekoliko dobrih prilika, ali nisu ih uspjeli iskoristiti. I onda u 38. minuti šok. Pogreška obrane, a pogotovo inače sigurnog vratara Croatie Athanasija Papakontantinoua, je omogućila gostima dolazak u vodstvo. Mada je Croatia i dalje pritiskala, rezultat je ostao u prvom poluvremenu nepromijenjen.
U drugom dijelu domaćini su malo bolji. Odlučno napadaju i pokušavaju spasiti rezultat. Međutim i TSV Enzweihingen ostaje preko kontre opasan. U 73. minuti olakšanje na klupi Hrvata. Can Kaya se našao iznenadno pred loptom u kaznenom prostoru gostiju. Volejem s osam metara smješta loptu u donji lijevi kut nemoćnog vratara Enzweihingena.
Od tada Croatia još jače napada i vidljivo želi preokret. U 85. minuti prekršaj na Lehečki na dvadesetak metara na poludesnoj strani. Can Kaya preuzima odgovornost i krasnim slobodnjakom iznad živog zida u lijevi gornji kut dovodi Croatiu u vodstvo. Slavlje na terenu je bilo veliko, ali i u publici se mogao čuti duboki izdah olakšanja. Preokret u zadnjim minutama.
U nastavku utakmice je bilo puno nervoze, a sudac, dojma smo, nije bio na visini zadatka. No, na sreću za domaće ostaje se pri tom rezultatu i bodovi ostaju u Bietigheimu koji su na putu do osvajanja prvenstva vrlo važni.
Sve u svemu utakmica neće biti zapamćena po ljepoti, ali zato će se pamtiti po dramatici. Čini se da puno toga u zadnje vrijeme kod Croatie ‘šteka’ što se tiče kombinacija, tečnosti igre, ali i u završnici. Što je tome uzrok ostaje na trenerima da ustanove i poprave. Nadajmo se da će oni problem detektirati i ‘naštelati’.
Croatia je na prvom mjestu Kreislige A3 s 46 bodova iz 19 utakmica. Drugi SV Riet ima 44 boda i utakmicu više.
U klubu se kao i uvijek zahvaljuju publici na mnogobrojnoj podršci i pozivaju na sljedeću utakmicu u nedjelju 09.04.17 u 15.00 sati u Nussdorfu.

Croatia Bietigheim: Saki Papakonstantinou, Dario-Josip Cucchiara (Mehmet Kaya), Marino Tricarico (68. Josip Križić), Patrick Maier, Matteo Mihaljević (Alen Lehečka), Renzo Radina, Can Kaya, Leon Kraguljac (Marco Matic), Stipe Rodin, Raffaele Cervone, Sezgin Kaya.